Spojte se s námi

Ahoj, co jste hledali?

Emoce

Začátek školního roku může být velký stres pro všechny

Na začátku září se objevují situace, kdy jsou děti často nemocné. U školkových dětí se na sociálních sítích vedou ankety: jak dlouho jste vydrželi ve školce? 3 dny? Týden? Bravo!! Ano, je to téma, které není jednoduché. Není vhodné jej podceňovat.

Psychologové hovoří o tom, že nástup dítěte do školky nebo školy je velká změna. Zátěž a někdy i trauma. Přináší nutnost podřídit se autoritě, dítě si již nerozhoduje o svém programu. Nemůže si hrát když má potřebu. Nemá možnost se najíst v čase, kdy potřebuje. Je organizováno. Mnoho rodičů navíc přetěžuje své děti dalšími kroužky a nepoleví ani tehdy, pokud dítě vykazuje únavu či nechuť.

Můžeme se setkat i s případy, kdy z ekonomické nutnosti nebo – v horším případě – z důvodu pohodlnosti přichází děti do školkového kolektivu mentálně a psychicky nepřipravené. Jedna babička popisovala, že její vnučka propláče s malou žirafkou v koutku 80% dne, neboť maminka je lékařka a musí nastoupit do zadlužené ordinace. Ano, není to snadné, zvláště, když nejsou k dispozici babičky.

Školák v první třídě je najednou hodnocen známkami, doma se musí připravovat na další den. Do toho nesednou kamarádi, učitelka je příliš přísná a už to jede.

Je všeobecně známo, že stres má velký vliv na oslabení imunitního systému. A tak na začátku podzimu nehraje roli jen nadměrný kontakt s infekcemi, ale také to, v jaké imunitní kondici přichází dítě do těchto zařízení, a dále jakými faktory je oslabováno – a sem stres také patří.

Psychologové radí, že je velmi důležité děti sledovat, povídat si s nimi, dát jím svůj prostor, čas, nestrašit a pomoci jim s přechodem do nového režimu.

Ale i ze zdravotního hlediska se dá dítěti pomoci. Kromě kvalitní stravy postavené na optimálním množství sacharidů, bílkovin, tuků, dále dostatečného pitného režimu a zabezpečení vhodných dávek vitamínů a minerálů, je třeba dbát také na kvalitu střevní mikroflóry. Kromě toho, že její stav má vliv na samotný imunitní systém, je vědecky prokázáno, že rovněž hraje roli v rámci psychické pohody. Dobrou náladu přináší také pohyb na čerstvém vzduchu a pravidelný spánek.

Je-li dítě již ve stresu (ať psychickém nebo fyzickém), doporučila bych zajímat se o produkty z nabídky německé společnosti LR Health & Beauty. Najdete zde klinickými studiemi prověřené možnosti, jak neutralizovat již nakumulovaný stres přírodní cestou efektivně a rychle a mnoho další pomoci. Kontaktujte dobrého poradce, někdy je totiž méně-více. A někdy stačí pouze upravit životní styl. A někdy pouhé ošetření emocí.

Reklama

Tohle by se vám mohlo líbit

Emoce

Říká se, že jedinou životní konstantou je změna. Svět, naše tělo, náš nervový systém je jako neustále se měnící améba. Každá vteřina je ztělesněním...

Emoce

Čas od času mne navštíví klient s dotazem na smysl života. Scénář je vždy velmi podobný: hledá něco, co jeho existenci naplní smyslem, co mu...

Emoce

Berete do ruky tužku a diář a říkáte si, hmm, konečně článek, který mě naučí správně si naplánovat život? Ach, omlouvám se, ale musím...

Káry

V pátek 23. října 2020 se to stalo a já jsem v Ostravě převzala své první manažerské LR auto. Radost veliká, sen i cíl...

Copyright © 2015 - 2020 Firestarter s.r.o.

error: Content is protected !!