Advent. Tipy, jak si jej užít.

Na adventní dobu je možné se podívat z několika úhlů pohledu. Pro někoho toto období znamená dobu vánočních trhů, trdelníků, bramboráků, pečených kaštanů, punče, zdobení stromečků, cukroví. Zkrátka pohoda. Pro někoho je toto období naopak velmi stresující. Termíny, závěrky. Prodavačky u pokladen nestíhají, poradci LR Health & Beauty – tedy alespoň u nás v Helou! – vybírají klientům vůně, kosmetiku, mezi tím vyřeší nemocné dítě ve školce, žlučník z bramboráku či hemeroid. Prostě jede to ve velkém.

A také zde máme skupinu lidí, kteří si dělají z adventu bubáka sami a jen sami. Je nutno mít 15 druhů cukroví, uklizeno, nasvícený dům, mnoho dárků… a to vše kvůli 3 dnům. A proč to dělají? Protože je to zvykem, co by kdo řekl, pro děti…

Všimněte si, že v době adventu probíhá řada charitativních koncertů, sbírek. Lidé se více usmívají, zastavují, odpouštějí. Ano, dělají to, ale nejspíš neví proč. Pokud není člověk aktivním křesťanem a nenavštěvuje pravidelně mši svatou, pak si možná ani neuvědomuje duchovní rozměr adventu, tedy období, kdy si křesťanský svět připomíná dobu čekání na příchod Spasitele. Tedy Ježíše Krista. Proč spasitele? Náboženské texty hovoří o tom, že v době Starého Zákona byli lidé plni velmi negativních emocí. Měli strach, zabíjeli, nadřazovali se, byli bez pokory a mysleli si, že přerostou Boha. Působily na ně temné síly, které je svazovaly v nízké energii nelásky a neradosti.  Jak píší texty, Ježíš přišel na zem, aby představil tehdejšímu lidu jiný život. Pravý život v lásce. Ano, pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí. Ne nadarmo se říká Kristu Mistr lásky. A tak si všimněte, že jako by nás tato – před 2018 lety zanechaná energie naděje – neustále ovlivňovala. Tak nějak sama od sebe otevírala srdce. Jen je škoda, že si její část nedokážeme  více přenést na zbylé období roku. Nebo to dokážeme? Doba adventu je o zamyšlení se nad sebou, o odpuštění, zklidnění, o lásce a pokoře a vděčnosti. Dříve jsem tato slova vnímala jako klišé, ale čím jsem starší, cítím jistou potřebu po tomto životním stylu. I když, ne vždy je to snadné.

Miluji tento čas. Miluji jej nejen jako žena, která se ráda zastaví nad svým životem,  ale také miluji charitu, bramboráky, perníčky, rozzářené dětské oči. A mám tento čas ráda také jako Organizační manažer v LR Health & Beauty. Je to obchod a frčí to. Mám jej ráda také proto, že můžu lidem podat pomoc při žlučníkové kolice v rámci konzumace zabijačky.

A co stresaři?

Pokud to nejde jinak, dejte si každý den dobrý svařák. Dejte si ale jen jeden, protože kombinace cukru a vína vás sice zahřeje, ale nenahodí do dalšího dne plného povinností. A nebo si dopřejte vynikající produkt Mind Master od LR. Ze zkušenosti své i klientské mohu říci, že vás nahodí dokonale, bude vám to myslet, vyspíte se a při plné koncentraci zvládnete své povinnosti levou zadní.

Předchozí Příspěvek
Další Příspěvek
error: Content is protected !!