Technologie

Aplikace na hlídání dětí Chůvička 3G v zátěžovém testu

iPad PRO v praxi - může sloužit jako opravdu obří display k dětské chůvičce
iPad PRO v praxi - může sloužit jako opravdu obří display k dětské chůvičce

Právě v těchto dnech, kdy píšu tento článek, jsme na krátké dovolené s dvojčaty v hotelovém komplexu na brněnské přehradě, které místňáci říkají Prýgl. Víme, že to nebude uplně dovolená, kde bychom si odpočinuli, protože kolem nás rotují naše velmi aktivní děti, ale i tak se těšíme. Před odjezdem se snažíme vzájemně uchlácholit myšlenkou, že až usnou budeme chodit do hotelové restaurace na kafe, drink, večeři, atd. Proto s sebou vezeme klasickou chůvičku a žena bookuje pokoj co nejblíže restauraci, ale… dosah do hotelové restaurace se rovná nule. Signál končí těsně před restoškou, ach ne.

Zátěžovým testem se ozývá pouze chrčení ve stylu monologu Darth Vadera z Hvězdných válek. Co teď? Nedáme si ani kafe? Nemít možnost krátce „pracovat“ během spánku dětí? Ne! V tu chvíli přicházím se super nápadem – nainstalujeme si aplikaci do tabletu a telefonu. Výsledky vidíte ostatně na fotce, kterou jsem udělal iPhonem. Upřímně, tahle aplikace nám doslova zachránila dovolenou a velmi pozitivně nás překvapila.

Kolik ta sranda stojí? A stojí to za něco?

Jestli se ptáte, zda funguje, tak reportuji, že funguje. A ptáte-li se na cenu, tak počítejte tři hodiny odpoledne k dobru za 99,- korun. Já to beru všemi deseti. Aplikaci nainstalujete doslova za minutu, protože je objemem malá jak datově, tak i nastavením. Vše je intuitivní, snadné a pokud je to pro vás argument – je v češtině. Takže ji dokáže nastavit i manželka, coby anti-technology woman. Ale pojďme dál. Funguje jak na iPadu druhé generace, tak i na iPadu PRO, což pro nás slouží jako monitorovací stanice s fakt veeeelkýýým displayem. Vyzkoušeli jsme i různé kombinace iPhone vs. iPad nebo iPad vs. Macbook PRO. Všude vše funguje dobře. Pokud však chcete používat aplikaci i s počítačem, pak si ještě připlatíte 129,-, což je cena oběda, opět není co řešit. Mimochodem, nejsou zde žádné další roční poplatky, ani žádné skryté poplatky v nákupech uvnitř aplikace. Důvody proč mít více možostí hned pochopíte.

Mimochodem, pro ty, kteří tuto informaci nemají – u Apple platí jednoduchá politika: jednou kup aplikaci, nainstaluj na kolik zařízení chceš, nikdy už neplatíš nic navíc. A teď trocha praktičnosti – pokud použijete svůj mobil a nedeaktivujete volání, notifikace mailu, sociálních sítí, kamery, teplotních senzorů… atd, pak se vaše dítě může kdykoliv probudit vlastně nechtěně. Ups. Jak z toho ven? Pro nás nejsnažší cesta použít tablet, iPad, který mají děti pouze na pohádky a aplikace, kde se učí barvy, zvířata apod. Tam neběží na pozadí vůbec nic, takže nehrozí ani žádné náhodné a nechtěné zvuky. Bingo.

A teď právě usnuli, takže zapínám stroje a mažu za manželkou na terasu restaurace vychutnat si  drink.

Z iPadu jsme si tdy pro tyto účely udělali kameru. Na druhém iPadu, který používám pro práci a prezentace, jsme si udělali stanici pro monitoring, což můžete vidět i na fotce. Větší může být už jen iMac, ale ten na dovolenou standardně nevozíte, že 🙂 Spojení s laptopem, tedy s Macbookem, je zase praktické v případě, že máte například pouze jeden tablet. Telefon budete během spánku dětí potřebovat k práci, ok. Tzn., nainstalujete si identickou aplikaci z App Store i do vašeho počítače, stejně jednoduše ji spustíte jako aplikaci pro telefon a tablet. V tomto případě vám běží na pozadí, vy můžete pracovat a kdykoliv aplikace zaznamená hluk, vy ho nejdříve slyšíte a následně vidíte do pokoje, kde spí děti i samotný obraz. Prima.

Má to spoustu užitečných vychytávek

Aplikace má několik nastavení kvality obrazu – ať už se jedná o variantu připojení přes WIFI, tak i přes klasickou datovou sít vašeho mobilního operátora. Dokonce jde videopřenos i deaktivovat a využít pouze audio, což může někdy stačit. Nastavit jde i citlivost mikrofonu. Věřte, že je slyšet každé otočení děcka v postýlce, každé jeho nadechnutí i to, jak chrápe. Mezi výhody může patřit i možnost rozsvítit v pokoji. Jak? Jednoduše. Na dálku spustíte funkci baterky z přístroje umístěného v pokoji spícího dítěte, cool. Na vaše dítko můžete na dálku i promluvit, takže pokud už je na toto třeba později navyklý a nepoleká se, pak mu můžete říct třeba, že už za ním běžíte, aby nemělo strach, užitečné.

Nabíjejte baterku!

Na displayi vidíte údaje jak dlouho dítě spí, kolik procent baterie zbývá na přístroji, kterým jeho spánek monitorujete, údaj o posledním hluku v místnosti, třeba pět minut zpět, atd. Existuje zde i celkový záznam spánku a různých momentů hluku, takže máte i přehled, jak kvalitně vaše dítě spalo. Uvnitř aplikace se dají na dálku spustit i ukolébavky, noční mód, udělat odposlech místnosti a další nastavení. No a to je tak všechno pro základ. Co je důležité – mít stále kontrolu nad stavem baterie, protože při používání varianty s kamerou se vám iPad vybije určitě během pěti, maximálně šesti hodin. A teď právě usnuli, takže zapínám stroje a mažu za manželkou na terasu restaurace vychutnat si  drink.

Cesta k nákupu:
Nákup aplikace pro počítače Apple

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Technologie