NovinkyZdravíŽivotní styl

Colostrum a meditace zpomaluje stárnutí

Colostrum a meditace zpomaluje stárnutí

Krásný den z Helou! od Markéty Kopčilové.  Je mi 36 let. Cítím se ale velmi mladá. A to  tělem i duší. Proto nechápu, proč mi moje maminka řekla: “Markét, už jsi zralá žena, sorry jako! ”. Cože? A kde se to vzalo? To není pravda.  Zajímala jsem se tedy o to, jak k takovému.. ehm… nesmyslu přišla.

Po konzultaci s odborníky jsem zjistila, že se  obecně tvrdí, že člověk začíná být tzv. zralý (překlad pro nás ženy: starý) po 30. roce života. Důvodem je to, že v tomto věku již tělo nevytváří tak vysoké množství regenerujících a vyživujících látek, jako je kolagen, přirozené růstové faktory a protilátky proti infekcím. Současně za to může DNA, kdy se zkracují ocásky (tzv. telomery) na chromozomech  v důsledu přirozeného vyčerpání četnosti obnovy buněk. Po 30. věku jsou  zkrátka některé ocásky na chromozomech již dost krátké, a tak se už buňky pomaleji nebo vůbec neobnovují a bum – nastává proces stárnutí. Kdo nepochopil:  když není ocásek na chromozomu, nenastává obnova buněk. Hotovo! Některé buňky se geneticky přestanou dělit velmi brzy, některé později.  A až se přestanou dělit všechny, nastává odchod do jiných dimenzí. Je tedy logické, že kdyby ty ocásky (telomery) byly pořád dlouhé, mohly by se buňky neustále obnovovat.

Bavme se o buňkách kožních. Přece každý chce být krásný, chce mít vypnutou pleť s minimem vrásek a zamezit působení gravitace, což se projevuje na  podbradku nebo očních víčcích.

Telomerázová terapie

Vědci zjistili, že existuje enzym, který dokáže znovu opravovat konce chromozomů (telomery), a tím umožnit další a další obnovu buněk. Tento enzym se jmenuje telomeráza a je velmi dlouho v hledáčku vědeckého oka.

Kde vzít telomerázu?

  1. Kalifornští vědci zkoumali, proč se jogíni či buddhističní mniši dožívají tak vysokého věku. Jedna příčina tohoto příznivého stavu je sklon těchto lidí k přirozené, jednoduché a kvalitní stravě. Navíc v menším množství. Taková strava rozhodně není kyselinotvorná a tělo nepoškozuje.  Druhá příčina úspěchu je v tom, že se prokázalo, že častá a hluboká meditace aktivuje vznik zmíněného enzymu – telomerázy, který pozastavuje rychlost stárnutí. Není tedy divu, že je těžké odhadnout stáří mnicha.
  2. Bylo zjištěno, že existuje vzácný přirozený výživný produkt z dílny přírody, který telomerázu obsahuje. Je to kravské colostrum!

Colostrum a jeho vliv na zpomalení stárnutí pokožky

Je výhodné se více seznámit s blahodárnými účinky kvalitního kravského colostra. Je plné imunitních protilátek, proto pokožka není tak často degenerována probíhajícími infekcemi. Každá infekce způsobuje poškození pokožky. Colostrum si s tím ale poradí také díky přítomnosti přirozených růstových faktorů, které dokáží infekcí poškozené tkáně rychle regenerovat, neboť pomáhají k rychlému hojení tkání a intenzivní obnově. A v neposlední řadě je tu přítomna zmíněná telomeráza. Enzym, který dokáže opravit poškozený ocásek chromozumu. Chromozom tak může déle obnovovat buňky. Velkou roli hraje také přítomnost minerálů, vitamnů a mnoha dalších prospěšných prvků. Ach jaký je colostrum zázrak. A to se raději nebudu rozepisovat o zázraku z hlediska imunitních potíží včetně problematických autoimunitních chorob. Zůstaňme u tématu: stop stárnutí pokožky. O imunitních účincích colostra na různé nemoci se můžete dočíst v historii i budoucnosti článků v našem internetovém magazínu Helou.cz nebo na FB stránce Helou.

Je dobré vědět, že colostrum musí být kvalitní. Jeho zpracování nesmí podléhat pasterizaci, neboť pak je colostrum nikoliv bioaktivní, ale mrtvé. Znáte špičkové certifikované colostrum od LR Health & Beauty? Pokud ne, zajímejte se. Já i moji kolegové z Helou! se mu věnujeme velmi často a rádi se o zkušenosti dělíme.

A co říci závěrem? Meditujte chytře. Dejte si po meditaci colostrum, kontrolujte překyselení  a špatné výsledky vyrovnávejte např. produktem ProBalance, popř. pravidelnými návštěvami lázní. Buďte šťastní, tvořiví a vnitřně klidní.

Příroda nás miluje, a proto nám dává zázraky, jako je colostrum.

Poznámka na závěr: Konzumaci colostra je třeba vždy dobře zkonzultovat. Je nutné jej umět nasadit především u těžce chronicky nemocných lidí.

Doporučené stránky:
www.helou.cz/marketa-kopcilova/
www.helou.cz/lr-story-marketa-kopcilova/
www.marketakopcilova.cz

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky