NovinkyZdravíŽivotní styl

CROHNOVA NEMOC: Kde začít s pomocí?

CROHNOVA NEMOC: Kde začít s pomocí?

Krásný den vám přeje Markéta Kopčilová, Bronzový organizační manažer LR Health & Beauty, žena s diagnózou Crohnovy nemoci. Připravila jsem inspiraci pro partnery LR Health & Beauty i samotné crohnaře. Máte-li chuť, inspirujte se.

Chodí mi desítky a desítky dotazů na to, jak podpořit léčbu člověka s crohnovou chorobou za užití produktů LR Health & Beauty. Proto jsem se rozhodla vás nasměrovat… resp. ukázat, kde začít. Víte, pomáhat s touto chorobou je opravdu o velmi systematickém postupu a vyžaduje perfektní poznání nemocného. Je třeba se na něj naladit, pochopit jeho trápení. Znát dietní omezení, životní styl, míru stresu, strachu. Je třeba vědět, zda je nemocný ve svém životě šťastný. Současně v jakém stavu je choroba? Jde o akutní stav nebo o remisi? Jde o agresivní typ crohna (píšetěle, abscesy, stenózy)nebo o vleklý crohnovitý průběh, který pravděpodobně nebude potřebovat operaci? Kolik průjmů denně má? Může vůbec vycházet z domu? Hledá tento člověk opravdu pomoc nebo spíše vy chcete nevyžádaně pomoci jemu? Jaké má další zdravotní komplikace? Má z léků a podvýživy další vedlejší choroby (nemocné klouby, oči, kožní problémy, atp.)? Je po operaci? Má vývod? Je oteklý?

Toto všechno a mnoho dalšího má velký vliv na volbu podpory léčby s cílem navození dlouhodobého stavu klinické remise. Pracovat s “crohnařem” je o velké důvěře a trpělivosti. Z poznání sebe sama i klientů mohu říci, že tito lidé jsou často v nedobré ekonomické situaci a provází je obrovský srach z budoucnosti. Hlavně proto, že jsou to mladí lidé s životem před sebou. Bojí se sexu, rande, cestovat, porodu, pracovat na směny… Proto je potřeba respektovat pocity takového člověka a hovořit o nich otevřeně. On potřebuje vědět, že pro vás není tabu jeho problém. U LR Health & Beauty je obrovská šance silně podpořit lékařskou terapii, doživit průjmy podvyživené tělo, pomoci potlačovat zánět, podporovat střevní mikroflórů, detoxikovat tělo při chemické léčbě. Ale bohužel to nelze nadefinovat jako přes kopírák. Každý má jiný druh léčby. Individualita zde hraje obrovskou roli. Propojení klasické medicíny a podpory je cíl. Tento člověk svého lékaře potřebuje.

 Ukažte mu, že existují produkty pro podporu zevnitř, dejte mu reálnou naději, že vše má řešení. Současně mu řekněte, že to chce trpělivost.

DOPORUČENÍ: Co ale můžete udělat hned je toto: Přemýšleli jste někdy o tom, že takový člověk může mít při četných průjmech či abscesech oleptaný konečník? Že jej to bolí a že narušená kůže je zdrojem další infekce a množí se v místě problému plísně? Přemýšleli jste někdy nad tím, že už toto je velká pomoc? Ulevit od bolesti? Podpořit hojení? Nejspíš ne, protože on sám se vám určitě nesvěřil. Zkuste mu na začátek doporučit produkty pro systematické hojení sliznic a kůže v těchto oblastech. Je to tak snadné a účinné. Likvidace bolesti navozuje dobrou náladu a chuť bojovat.

Ukažte mu, že existují produkty pro podporu zevnitř, dejte mu reálnou naději, že vše má řešení. Současně mu řekněte, že to chce trpělivost. Netlačte na něj. Konzultujte produkty s lékaři a pochopte, že i on sám se potřebuje poradit. Mluvte s mím často a rádi, pokud o to stojí. Každá maličkost je důležitá. A dejte mu šanci na změnu života a také možnost zvýšení ekonomického standardu. Možná na ni čeká. Mějte ho rádi, potřebuje lásku, tak jako každý nemocný.

 

Doporučené stránky:
www.helou.cz/marketa-kopcilova/
www.helou.cz/lr-story-marketa-kopcilova/
www.facebook.com/heloucz
www.marketakopcilova.cz
www.kopcilovi.cz

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky