KrásaNovinkyZdraví

Jak pečovat o vlásky novorozenců a kojenců

Jak pečovat o vlásky novorozenců a kojenců

Jmenuji se Adéla Smolíková a již několik let se věnuji kadeřnické sféře. Dnes jsem se rozhodla se s vámi podělit o informace, které se týkají  péče o vlasy dětí –  především o správné  mytí. A něco málo z mé praxe.

Jelikož jsem sama maminkou tříleté dcery Anetky, tak se mě mnoho maminek ptá, co jako kadeřnice používám za kosmetiku na mytí vlasů. Jejich malé děti mají totiž na vrchu hlavičky (temeni) vrstvy suché kůže. Ze svých zkušeností a informovanosti od maminek  vím, že se bojí na temeni hlavičky mýt vlasovou pokožku a to z důvodů nesrostlé lebky. V tomto případě maminkám vysvětluji, že jemnou masáží nemohou malým dětem nic negativního způsobit, napak! Doporučuji jim používat kosmetiku, která neobsahuje parabeny, minerálni oleje a sulfáty. Tyto nevhodné látky totiž pokožku spíše uzavírají a tím dochází k tvorbě a vrstvení kůže. To může nadále zapříčinit do budoucnosti řídký růst vlasů.

Proto jsem šťastná, že jsem mohla poznat kosmetiku společnosti LR Health & Beauty, která má ucelenou řadu dětské kosmetiky Baby Sensitive, která zahrnuje nejen zmiňovaný šampon a jemnou mycí emulzi, ale zároveň krém na obličej a tělo a v neposlední řadě jemný ochranný krém.  Celá tato řada přináší to nejlepší pro naše děti. Moc ráda s ní pracuji a pozor, je důležíté znát také správné dávkovací množství, které se odvíjí od věku a stavu pokožky. Mějte krásné jarní dny.

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása