Emoce

Jak zlikvidovat černé životní myšlenky? Zkuste je rozzářit

Jak zlikvidovat černé životní myšlenky? Zkuste je rozzářit

Přeji vám krásný den:-). Všimla jsem si, kolik lidí vidí svět jen šedě nebo černě. Vytváří si tak zkreslený obraz kolem sebe, čímž ztrácí naději na zlepšení. Zkusím Vám tedy dát inspiraci, jak jsem tuto situaci řešila já. Před 7 lety jsem prožívala životní období, kdy jsem nic jiného než tmavý svět neviděla. Ano, všude se psalo že život je pestrý, ale já jsem to brala jako „klišé kecy“. Pomohly mi až procházky do přírody. Až přírodě jsem uvěřila. Příroda je úžasná. Neustále a vytrvale nám napovídá.

Jednoho podzimního dne jsem seděla na pařezu a plakala jsem. A najednou jsem si všimla, kolik je kolem mne zářivých barev. A tehdy mi to došlo:

ŽIVOT JE PESTRÝ, JE BAREVNÝ.

V tom lese byly různé odstíny barvy černé, šedé, brčálové, ale současně tam byly také odstíny červené, zlaté, žluté, oranžové i modré. Zkrátka existovaly vedle sebe barvy smutné i veselé a vůbec se nevylučovaly.

Od té doby kladu na podzimní přírodu stále větší pozornost. Všimněte si, že v podzimní době mají lidé často depresivní – černo-šedé myšlení a vidění. Jsou zaměřeni jen na svůj jeden životní problém a zapomínají na své životní oblasti, které jsou krásné, živé, veselé a radostné. Zabývají se jen svým černým problémem a uniká jim např. jejich růžový partnerský vztah či jasně zelený zdravotní stav.

Tato metafora ukazuje, že do života patří vše. Že v životě jsou barvy (situace) černé i šedé, ale to neznamená, že současně vedle nich neexistují i barvy (situace) zářivé, světelné.

Jednoho podzimního dne jsem seděla na pařezu a plakala jsem. A najednou jsem si všimla, kolik je kolem mne zářivých barev.

A CO S TÍM PRAKTICKY?

Využít fyzikálních zákonů. Světlo zničí tmu. Snadné co? Je zde však jedno ALE:
Ty zářivé barvy kolem sebe musíme hledat a následně je použít. Musíme si udělat inventuru života, jaké situace mají barvu smutnou a jaké veselou. Např. když se nám nedaří v práci (černá barva), ale usměje se na nás naše díte (růžová barva), hned už není ten den tak moc černý.
A co tuto metodu používat vědomě? Co záměrně likvidovat černou? Z praxe vím, že je to velmi výhodné. Dlouhodobé černé myšlenky totiž působí negativně na fyzické zdraví, vztahy…. Často rozbíhá koloběh neúspěchu.

TIP PRO POCHOPENÍ: Je to stejné, jako když nosíme černé oblečení a chceme je oživit. Co pro to uděláme? Inventuru šatníku. Projdeme jej a hledáme něco zářivého.

Tak co? Jakou barvu má vaše zdraví, kariéra, vztahy, děti, peníze, rodina, sebehodnota či víra? Rozzáří vás pomyšlení na tyto životní oblasti?

Jak řešíte „černé“ situace vy?

 

Můžete také rád

Emoce

(S)mysl života

Čas od času mne navštíví klient s dotazem na smysl života. Scénář je vždy ...

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Emoce