EmoceNovinkyZdraví

Migrény a bolesti hlavy – zbavte se jich!

Migrény a bolesti hlavy – zbavte se jich!

Krásný den vám z Helou! přeje Markéta Kopčilová. Dnes budu psát o migréně. Kdo ji zažil nejspíš souhlasí, že ve své síle dokáže člověka totálně vykolejit z pracovního i běžného života.  Toto je velký průšvih především u  hodně vytížených lidí, kteří nejčastěji hledají cestu, jak  problém odstranit.  S migrénou mám bohaté zkušenosti nejen u sebe, ale také v rodině. Mému tátovi se rozjela do chronické podoby po těžkém zápalu mozkových blan. 30 let trpěl agresivními záchvaty a bylo jej nutno vozit na kortikoidové injekce. K úlevě od záchvatů došlo až v důchodovém věku po  zahájení přírodní podpůrné léčby. Praxe mi také ukazuje, že lidé často zaměňují migrénu s jiným typem bolesti hlavy. Pojďme ale od začátku.

Opravdu máte migrénu?

Zastávám názor, že je důležité nemoc pochopit. Mnoho lidí si myslí, že naprosto každá bolest hlavy je migréna. I já jsem si to myslela, ale časem jsem pochopila, že tomu tak není. Bolesti hlavy můžou mít souvislost např. se špatným pitným režimem, se zablokovanou krční páteří, předodem, psychickým šokem nebo pracovním přetížením. Této formě bolesti hlavy se dá obvykle předcházet, a to změnou životního stylu.

Ovšem skutečná migréna je o něčem jiném. Jde o tzv. neurovaskulární onemocnění, tzn. že se týká jak cévního, tak nervového systému. Podstata je opět snadná a logická. Při atace se začnou zužovat cévy a do mozku tak teče méně krve. To se následně projeví tlakem a pulzující bolestí hlavy většinou na jedné polovině. Souvisí s tím také řada vedlejších projevů. U mne je to většinou zvracení nebo průjem. Mnoho lidí také nesnese hluk nebo světlo a má závratě. Organismus se současně hodně překyseluje a to stav výrazně zhorušuje.

Existují případy, kdy migrénik dokonce předem pozná, že záchvat přichází. Uvědomuje si totiž tzv. auru, která předchází bolesti. Jde o tu fázi, kdy se již stahují cévy, ale hlava ještě nebolí. Taková aura se projevuje např. tím, že vidíte mušky před očima nebo neustále zíváte.

Bohužel se neví, proč migréna vzniká. Hovoří se např. o hormonálních výkyvech v pubertě, při menstruaci, v těhotenství, ale stejně tak se hovoří i o výrazném vlivu extrémní citlivosti na léky a některé látky v potravinách typu čokoláda, červené víno, pivo, banány, ořechy a mnoho dalšího.  Je tedy dobré sledovat, co nemocný před záchvatem snědl a příště se potravině vyvarovat. Studie také ukazují, že na migrénu mají velký vliv rovněž záněty a alergie a samozřejmě i stres.

Co na to říká konvenční medicína? Nasaďme léky. Bohužel tyto léky mají mnohá úskalí. Neřeší příčinu, ale pouze  následek. Tedy potlačení bolesti, popř. mají za úkol snižovat četnost výskytu záchvatů. Lidé jsou často doslova závíslí na těchto preparátech a mnohokrát si neuvědomují, že právě tato konzumace způsobuje velké poškození zažívacího ústrojí nebo jater. Pojďme si tedy ukázat cestu jinou.

Existuje mnoho metod, jak migrénu potlačit. Pomáhá akupunktura, aromaterapie, masáže nebo např. TFT terapie. Vyzkoušela jsem všechny. A mohu říci, že na každé z nich  skutečně něco je.  Osobně ale musím říci, že mně konkrétně nejvíce pomohla důvěra v selský rozum. Pakliže jsem pochopila, že pravé migréně předchází stahování cév, zánětlivé prvky, alergické prvky či hormony, logicky mi naskočilo komplexní řešení, a to je terapie certifikovaným Aloe Vera Gelem. Zkrátka já ten Gel miluji pro jeho rychlost a komplexnost. Cévy řeší dokonale. Zabezpečuje kvalitní prokrvení a kde je krev, tam je kyslík a tam je život. Současně jsem si vzpomněla na 7. třídu. Tam jsme se učili, že kde je překyselní, potřebuje to zásadu, aby se stav zneutralizoval.

Překyselení organismu je významnou příčinou každého problému.

Překyselení organismu je významnou příčinou každého problému. Silnou zásadou jsou minerály. Tím se rozumí minerální prameny např. v lázních, nikoliv minerálky, které pijeme v restauraci. Jenže zkuste jezdit do lázní při každé migréně. Proto je chtě-nechtě člověk odkázán na stravu,která rovněž není příliš kvalitní. a výživově hodnotná. Řešením jsou potravinové doplňky. Jenže opět není minerál a minerál. Já jsem si osobně velmi oblíbila produkt z dílny LR Health & Beauty, který se jmenuje ProBalance  a to proto, že si jeho účinek můžu osobně prověřit měřením ph již po pár dnech. Začala jsem tedy sobě, tátovi i klientům doporučovat právě Aloe vera gel a ProBalance. Výsledek mne potěšil. Již po pár týdnech konzumace došlo u mého táty k odstranění těžkých atak. Migrény sice zcela nezmizely, ale jejich četnost se snížila a hlavně se dala ustát bez injekcí. Navíc ustoupilo zvracení a průjmy. Klienti, kteří měli migrény slabší si pochvalují, že problém vymizel zcela.

A co říci závěrem? Je skvělé, že ve společnosti existují různé cesty, jak potlačit následek migrény. Osobně jsem ale nadšená z toho, že lidé dnes již hledají cesty odstranění příčiny. A o tom je také náš magazín Helou.cz a  FB stránka Helou! Pokud vás zajímá jak konkrétně postupovat při začínající migréně sledujte nás nebo kontaktujte např. prémiové poradce, které rovněž najdete na webu Helou.cz a ti pro vás rovněž píší skvělé tipy pro lepší život. Děkuji Vám, že jste četli, ať jste zdraví a šťastní a moc nepřemýšlejte, i srdce umí poradit.

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Emoce