NovinkyZdravíŽivotní styl

Žaludeční vředy: probouzí se na jaře, dejte jim stopku!

Žaludeční vředy: probouzí se na jaře, dejte jim stopku!

Z Helou! vás zdraví Markéta Kopčilová. Dlouhodobě je mým velkým tématem podpora lidí při řešení problémů především v rámci trávicí soustavy, neboť jako člověk s diagnózou Crohnovy nemoci tak nějak “přitahuji” opravdu mnoho lidí, které gastroproblémy výrazně omezují. Hledají pomoc. Ráda se s vámi podělím o zkušenosti z praxe, které se neustále opakují a  co je důležité – jsou téměř vždy řešitelné. Dnes bych se ráda zaměřila na žaludeční vředy.

Tuto problematiku jsem zvolila z toho důvodu, že přichází jaro a mnoho z vás mi dá jistě souhlas, že se začínají probouzet  žaludeční vředy a další nemoci trávicího ústrojí. Všimněte si, že jaro a podzim jsou nejvíce kritická období. Sama jsem v minulosti vždy na jaře strávila několik měsíců v nemocnici s akutním vzplanutím Crohnovy nemoci. Dnes vím, že na toto období je nesmírně důležité  se předem PŘIPRAVIT a pokusit se chovat tak, aby tělo zvýšený nápor negativní energie na trávicí orgány zvládlo. Vraťme se ale konkrétně k  žaludečním vředům.

Nejdříve je třeba laicky pochopit, co to je. Jedna paní v mé poradně mi říkala, že si představuje v žaludku nějaký “vřídek”, který může vypadat jako bradavice na nose čarodějnice. Dokonce na obrázek namalovala i tři chlupy. Nu, tak jsme se zasmály, což považuji za součást léčebné terapie. I já jsem si totiž vřed dříve tak představovala. V každém případě o výrůstek skutečně nejde.

Příčinu hledejte v chronickém překyselení organismu a nadměrném vzniku žaludečních šťáv. V takovém prostředí většinou nejdříve vzniká zánět sliznice žaludku, jakož první varování těla. Bohužel mnoho lidí na varování neslyší a místo aby přestalo kouřit, pít alkohol, konzumovat sladkosti, chipsy a velké množství protibolestivých léků, raději si vezme lék další. Dlouhodobě neřešená příčina výše uvedená udělá kolem zaníceného místa na sliznici žaludku nebo ve dvanácterníku ohraničující kruh a žaludeční vřed je na světě. Pokud ani již vzniklý vřed člověka neposune ke změně životního stylu a není dokonale zaléčen, hrozí pak jeho prasknutí. A to je pak už jíná písnička..

Diagnóza je výhra

Bohužel mi praxe ukazuje, že lidé se často jen domnívají, že by mohli mít vřed. Bojí se totiž gastrovyšetření, tzv. hadice. Kromě toho, že se není čeho bát si tito lidé zahrávají se svým zdravím. Je skutečně výhodné mít časně přesnou diagnózu. Nedochází pak k terapii pokus-omyl, což stojí čas a peníze. A také mnoho bolesti. Jak tedy poznat, že je třeba na “hadici” jít? Tak např. se vám na jaře či na podzim nebo ve stresovém období objevují bolesti žaludku. Může se objevit také velmi černá stolice, což znamená, že vřed způsobuje krvácení. Současně vás bolí žaludek v noci a máte potřebu se najíst, protože bolest žaludku na krátký čas po jídle mírně oslabuje . V těchto případech vyhledejte lékaře a běžte po diagnóze. Zanedbané gastro nemoci jsou často velmi nepříjemné, mají fatální následky a dlouho se léčí.

Co tedy dělat když máte vředy?

Je třeba jít od příčiny. Jestliže víme, že nadměrné množství kyselin přispívá ke vzniku vředu, je třeba tyto kyseliny eliminovat. Současně je třeba zregenerovat již poškozené sliznice žaludku. K těmto účelům se velmi osvědčilo pití Aloe Vera Gelu. Kvalitní aloe vera gel působí jako zásada a navíc je vysoce hojivý, protizánětlivý. Dochází díky němu také ke kvalitnímu prokysličení a zastávám názor, že kde je kyslík, tam je život. Praxe mi ukázala, že nejvíce si nemocní pochvalují Aloe Vera Gel ve variantě Med od LR Health & Beauty. V kombinaci s léky a dietou a psychickým klidem pociťují výraznou úlevu většinou do 2-4 týdnů. Záleží na stavu zanedbanosti a životním stylu. Setkala jsem se také s případy, kdy se objevuje i přítomnost Helicobacter pylori. Zde je možné podpořit medicínskou léčbu hovězím Colostrem, který výrazně dokáže tuto žaludeční bakterii, jež vyvolává žaludeční záněty, pomoci likvidovat. Doporučuji kvalitu opět z dílny LR Health & Beauty.

Závěrem bych chtěla říci, že  smyslem je dluhodobá prevence, nikoliv pouhé a nekonečné hašení požáru. Je třeba žít v pohodě, nestresovat se, kvalitně se stravovat a milovat Život se vším všudy. Zášť a nepřijetí situace je velmi přitěžující okolnost pro pacienty s touto diagnózou.

Přeji zdravé jarní dny, vnitřní klid a pohodu. A díky, že jste četli.

 

Doporučené stránky:
www.helou.cz/marketa-kopcilova/
www.helou.cz/lr-story-marketa-kopcilova/
www.marketakopcilova.cz

 

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Novinky