Krása

Jak zpomalit vyšisování barvy z vlasů?

Beautiful surfer at sunset

I když nám ještě astronomické léto nezačalo, teploty tomu napovídají. Někteří z nás plánují dovolené u moře a někteří si užívají letních teplot u bazénů či rybníků.

Lidé  ale často zapomínají chránit své vlasy. Stejně jako je důležité používat k ochraně pokožky kvalitní krémy s UVA a UVB vyváženými filtry, tak je důležité chránit i vlasy. Právě paprsky a vzdušná vlhkost u moře (nebo mokré vlasy) způsobují  ve vlasech slabou chemickou reakci, kdy dochází  k tvorbě slabého peroxidu vodíku a následně k pozvolnému vyšisování barvy ať u přírodních vlasů, tak i barvených. Také chlorovaná voda je problémem u blond odstínů, kdy jsou vlasy díky odbarvování více otevřené a dochází zde k nechtěným modro-zeleným nádechům.  Doporučuji v letních měsících omezit zesvětlování vlasů, neboť i tak jsou vlasy velmi namáhány a nestačí dojít k pozvolné regeneraci.

Jako kadeřnice, doporučuji svým klientkám před vstupem na sluníčko, své vlasy chránit. Ptáte se jak? Vhodné je vlasy promastit olejem, popř. existuji tzv. neoplachující kůry do vlasů. Nabídka na trhu je široká. Mňě se však velmi osvědčila  Aloe Vera Hydratační Vlasová kůra od společnosti LR Health and Beauty.  Díky obrovskému množství Aloe Vera a výtažku z bio-bambusu jsou vlasy skvěle hydratované. Tento produkt je též vhodný pro maminky s dětmi, především pro jejich dlouhovlasé princezny. Jejich vlásky se lehounce rozčesávají. Lze využít jak na mokré vlasy,  tak na suché a v jakémkoli počasí.  Ale pozor NEOPLACHOVAT!

Pečujte o své vlasy již od brzkého jara, neboť poškozený vlas nejde ,,opravit“, ale pouze jen ostříhat. Nezapomínejte po každém mytí použít regeneraci  – ať oplachující či neoplachující a jednou do týdne vlasy vyživit kvalitní vlasovou maskou. Pokud jdete k vodě, tak bez opalovacího krému a neoplachující vlasové kůry neodcházejte!

Mějte krásné dny,  Adéla Smolíková

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása