Krása

Profesionální kosmetické štětce pro dokonalost makeupu

Helou! Dnes bych vám ráda představila položku z našeho sortimentu, které se často nedostává patřičné pozornosti, avšak ocení ji “fajnšmekři” a profesionálové zabývající se líčením a vizáží. Jedná se o profesionální kosmetické štětce, které jsou ručně vyráběny v Německu a najdete je v katalogu jako speciální edici LR by Da Vinci.

Německá rodinná firma s dlouhodobou tradicí Da Vinci kromě kosmetických štětců vyrábí také štětce malířské. K dostání jsou štětce z přírodního vlasu (srst vybraných zvířat), nebo syntentické. Jaký je rozdíl mezi syntetickým a přírodním štětcem? Přírodní vlákno dobře absorbuje produkt, výborně jej nanáší a detailně zapracovává do podkladu.

Oproti tomu syntentické štětce jsou robustní, lépe se myjí, dobře drží tvar a vyhovují lidem alergickým na srst zvířat. Zároveň jsou veganské. Na druhou stranu nutno podotknout, firma Da Vinci na svém webu deklaruje, že žádná zvířata se nechovají za účelem výroby štětců! Da Vinci používá srst poníků, kozí, červeného a černého sobola.

Více o firmě a výrobě štětců uvidíte například tady:

https://www.davinci-makeupbrushes.com/en/cosmetic-brushes/media/videos/a-look-behind-the-curtain-of-the-brush-world.html

Jak kosmetické štětce používat?

Před prvním použitím není nutno je čistit, ale při pravidelném používání se doporučuje štětce pravidelně mýt a dezinfikovat. Já používám například naši mycí emulzi a následně je properu v hypermanganovém roztoku pro dezinfekci a dám vysušit.

Vlastním některé štětce, kterým je již 12 let a stále výborně slouží a drží tvar právě díky konstantní péči. Proto se vyplatí investovat do kvalitních produktů, které při domácím použití mohou být takřka celoživotní. Určitě je vyzkoušejte, štětce Da Vinci patří k špičce na Evropském, snad i světovém trhu.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Krása