Zdraví

Jarní infekce? Moudrá příroda napoví.

Krásný den z Helou! přeje Markéta Kopčilová. Tak se nám blíží jaro. A jsou zde teplotní výkyvy. Tyto změny teplot jsou docela šok. To si tak člověk vyběhne na zatím ještě zubaté jarní slunce jen v lehkém svetru a večer se nestačí divit, že se opět objevil kašel, rýma, bolest v krku – o nichž jsme si mysleli, že jsou už minulostí. Ehm… stačí krátké prochlazení a potrápí nás opět infekce, nejčastěji horních dýchacích cest. Do toho přichází jarní únava, překyselení organismu, jarní depka, první alergeny. A pak se nemůžeme divit, že se na jaře spouští problematický imunitní kolotoč, který se často projevuje také zhoršenými autoimunitními nemocemi.

Již v lednu jsem šířila myšlenku, že v  oné době je nejvyšší čas začít modulovat a posilovat imunitní systém, že jaro prověří jeho stav. Znám to totiž u sebe, kdy jsem před 8 lety  několik let proležela vždy každé jaro v nemocnici s akutním vzplanutím Crohnovy nemoci.

Takže i nyní ve svém přímém poradenství řeším to, o čem píši. Nejhorší situace je vždy u dětí. Dospělý běžné virózy vždy nějak “pofackuje”, třeba s kapesníkem v zaměstnání, ale dítě učitelky vyhání ze školky a je přirozené, že rodič se snaží problém jeho ratolesti vyřešit.

Takže, jak přežít virové ataky jara? Zde 7 rychlých tipů:

  1. Vhodné oblečení

Je třeba odkládat oblečení postupně.  Zkuste se řídit přírodou. Ta v ideálním případě také teplotně roste postupně. Kdykoli příroda udělá šokový teplotní skok, nikdy to nemá dobrý vliv na zvířata, stromy, atp. A tak je to i s člověkem, který je rovněž součástí přírody.

  1. Doplnění vitamínů

Bohužel nám zima nenabídla kvalitní potraviny. Většina z nás v zimě jedla sladkosti, smažené brambůrky a těžká jídla. Jsou i takoví, kteří se o zdravou stravu snaží. Jenže kde koupit kvalitu? Je to smutné, ale ukazuje se, že člověk moderní doby je dost odkázán na doplňky stravy. Já jsem si oblíbila produkt Vita Active od LR Health & Beauty.  Jeho sílu jsem pocítila především v době, kdy jsem rok držela bezezbytkovou dietu po těžké operaci tenkého střeva. A je super také proto, že mi neutralizuje jarní únavu.

  1. Odhleňte se

Mnoho lidi v letošní zimě prodělalo nachlazení, chřipku. A  z praxe vím, že pozůstatky stále řešíme. I vy? Hovoří se o neustálem zahlenění. Co  s tím? Dělejte si zábaly a najděte kvalitní přírodní produkt, který odhleňování podporuje.

  1. Otužujte se

Mnoho maminek má takový strach z prochladnutí dětí, že je naopak obléká nadměrně.  Je třeba oblékat děti tak, jak bych se oblékala já sama pro komfortní pocit. A chodíte také do sauny? Já ano! Doporučuji.

  1. Sportem ku zdraví

V této době se málo hýbeme. Je to dáno jarní únavou a určitě i  charakterem dnešní doby. Děti sedí u tabletu, jsou překyselené a nesportují. Sport je velmi důležitý. Nejen že má vliv na posilování svalů, kostí, atp., ale dochází díky němu ke kvalitnímu okysličení těla. A já neustále tvrdím, že kde je kyslík, tam je život. O obezitě a nemocech s ní spojených se není třeba bavit.

  1. Stop izolaci

Pokud nemáte dítě tak moc oslabené, že další infekce by mohla způsobit těžkou ataku chronického onemocnění, nebojte se kolektivu. I když se dítě zahlení, zakašle.. s vitamíny a klidem to za pár dnů přejde a zůstává tak silnější imunita. Našim úkolem není izolovat děti, ale posilovat jejich imunitu tak, že si pak tělo dokáže snadno poradit s mnoha infekcemi samo od sebe.

  1. Napravte střevní mikrobiom

Prodělalo v zimě vaše dítě nebo vy těžší infekci a došlo k léčbě antibiotiky? Doplňte přátelské bakterie do střeva zpět. Především, pokud dítě nebo vy trpíte alergiemi a dalšími nemocemi. Probiotika jsou velké téma a určitě sledujte Helou.cz, kde se o jejich významu často zmiňujeme.

Můžete také rád

Komentáře jsou uzavřeny.

Více v Zdraví