Jarní infekce? Moudrá příroda napoví.

Jarní infekce? Moudrá příroda napoví.

Krásný den z Helou! přeje Markéta Kopčilová. Tak se nám blíží jaro. Ale mám takový pocit, že  jako by se ta zima stále nechtěla pustit své vlády a přetláčí se s prvním jarními  záchvěvy. Zkrátka a dobře jsou zde teplotní výkyvy. Tyto změny teplot jsou docela šok. To si tak člověk vyběhne na zatím ještě zubaté jarní slunce jen v lehkém svetru a večer se nestačí divit, že se opět objevil kašel, rýma, bolest v krku – o nichž jsme si mysleli, že jsou už minulostí. Ehm… stačí krátké prochlazení, imunita se oslabí a potrápí nás opět infekce, nejčastěji horních dýchacích cest. Do toho přichází jarní únava, překyselení organismu, jarní depka, první alergeny. A pak se nemůžeme divit, že jaro velmi rádo spouští problematický imunitní kolotoč, který se často projevuje také zhoršenými autoimunitními nemocemi.

Již v lednu jsem šířila myšlenku, že v  oné době je nejvyšší čas začít modulovat a posilovat imunitní systém, že jaro prověří jeho stav. Znám to totiž u sebe, kdy jsem před 8 lety  několik let proležela vždy každé jaro v nemocnici s akutním vzplanutím Crohnovy nemoci.

Takže i nyní ve svém přímém poradenství řeším to, o čem píši. Nejhorší situace je vždy u dětí. Dospělý běžné virózy vždy nějak pofackuje, třeba s ATB v zaměstnání, ale dítě učitelky vyhání ze školky a je přirozené, že rodič se snaží problém jeho ratolesti vyřešit kvalitně.

Takže, jak přežít virové ataky jara? Zde 7 rychlých tipů:

  1. Vhodné oblečení

Je třeba odkládat oblečení postupně.  Zkuste se řídit přírodou. Ta v ideálním případě také teplotně roste postupně. Kdykoli příroda udělá šokový teplotní skok, nikdy to nemá dobrý vliv na zvířata, stromy, atp. A tak je to i s člověkem, který je rovněž součástí přírody.

  1. Doplnění vitamínů

Bohužel nám zima nenabídla kvalitní potraviny. Většina z nás v zimě jedla sladkosti, chipsy a těžká jídla. Jsou i takoví, kteří se o zdravou stravu snaží. Jenže kde vzít kvalitu? Je to smutné, ale člověk dnešní doby je dost odkázán na doplňky stravy. Já jsem si oblíbila produkt Vita Active od LR Health & Beauty.  Jeho sílu jsem pocítila především v době, kdy jsem rok držela bezezbytkovou dietu po těžké operaci tenkého střeva. A je super také proto, že mi neutralizuje jarní únavu.

  1. Odhleňte se

Mnoho lidi v letošní zimě prodělalo nachlazení, chřipku. A  z praxe vím, že pozůstatky stále řešíme. I vy? Hovoří se o neustálem zahlenění. Co  s tím? Např. pití Aloe Vera Drinking Gelu. Od LR volím variantu Honey. Med totiž sám o sobě hleny rozpouští, Aloe Vera Gel jej vypuzuje.

  1. Otužujte se

Mnoho maminek má takový strach z prochladnutí dětí, že je naopak obléká nadměrně.  Je třeba oblékat děti tak, jak bych se oblékala já sama pro komfortní pocit. A chodíte také do sauny? Já ano! Doporučuji.

  1. Sportem ku zdraví

V této době se málo hýbeme. Je to dáno jarní únavou a určitě i  charakterem dnešní doby. Děti sedí u tabletu, jsou překyselené a nesportují. Sport je velmi důležitý. Nejen že má vliv na posilování svalů, kostí, atp., ale dochází díky němu ke kvalitnímu prokysličení těla. A já neustále tvrdím, že kde je kyslík, tam je život. O obezitě a nemocech s ní spojených se není třeba bavit.

  1. Stop izolaci

Pokud nemáte dítě tak moc oslabené, že další infekce by mohla způsobit těžkou ataku chronického onemocnění, nebojte se kolektivu. I když se dítě zahlení, zakašle.. za 3 dny to přejde a zůstává tak posílená imunita. Našim úkolem není izolovat děti, ale posilovat imunitu tak, že si pak tělo dokáže snadno poradit s mnoha infekcemi samo od sebe.

  1. Napravte střevní mikrobiom

Prodělalo v zimě vaše dítě nebo vy těžší infekci a došlo k léčbě antibiotiky? Doplňte přátelské bakteie  zpět. Především, pokud dítě nebo vy trpíte alergiemi a dalšími nemocemi. Probiotika jsou velké téma a určitě sledujte Helou.cz, kde o nich bude brzy řeč.

Přeji vám krásné jarní slunečné dny a veselé Velikonoce.

Doporučené stránky:
www.facebook.com/prirozenakomunikace.cz
www.marketakopcilova.cz
www.kopcilovi.cz

 

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.